Gardenia 2017 Fotorelacja

Gardenia 2017 Fotorelacja

18.03.2017

GARDENIA 2017 – ARCHITEKT KRAJOBRAZU SZUKA INSPIRACJI

Do targów w Poznaniu mam wielki sentyment, dlatego chętnie tam wracam. W tym roku był to tylko jeden szybki dzień – ale jak się okazało w tym roku to w zupełności wystarczyło. Nie było wielkiego zachwytu, ale też nie mogę powiedzieć, że było nudno. Brakowało mi kilku wystawców, którzy pojawiali się w innych latach, a ich stoiska cieszyły moje oko.

TARGI GARDENIA_2017_BRILLO (56)

Jak targi zwiedza architekt krajobrazu…a dość specyficznie….czasami interesują mnie rzeczy, które w ogóle nie stanowią oferty danej firmy czy szkółki, a są jedynie dekoracją, ekspozycją lub nawet opakowaniem do transportu. Tak było np. w przypadku drewnianych skrzyń, które za kulisami swojego stoiska miała jedna z firm. Czasami sposób wyeksponowania budzi mój większy zachwyt niż sam produkt-  łopaty wiszą na przepięknych stelażach a ja zamiast najlepszą łopatą interesuję się drewnianym stelażem.

SZKÓŁKI i MATERIAŁ ROŚLINNY

To mój największy zawód w tym roku. Brakowało mi wystawców, których dobrze znam i którzy z powodzeniem radzą sobie na polskim rynku. Coraz więcej jest wystawców zagranicznych. Ma to swoje plusy, jednak ja wyznaję zasadę, że materiał roślinny pochodzący z naszego regionu jest dużo bardziej wiarygodny i trwały bo jest po prostu przystosowany do naszego klimatu. Myślę jednak, że zebrane w trakcie targów oferty wystarczą aby znaleźć kilka interesujących nowości roślinnych, które sprawdzą się w ogrodach klientów.

Jeśli chodzi o design stoiska to hitem okazało się stoisko szkółki Fryszkowscy. Stary oldschoolowy samochód w otoczeniu traw ozdobnych, ciemierników i barwinka był chyba najczęściej fotografowanym obiektem na targach.

TARGI GARDENIA_2017_BRILLO (26) TARGI GARDENIA_2017_BRILLO (27)

Bardzo lubię też stoiska szkółki Cyrzan. Oferowane trawy ozdobne i sosny górskie doskonale wpisują się w minimalistyczny klimat całego stoiska. A trawy i sosny u nich znajdziecie wszelakie. Już w poprzednim roku ich stoisko bardzo mi przypadło do gustu, pomysł na  wiszące donice ze sklejki na gładkiej ścianie i w przepierzeniach filarów z powodzeniem można wykorzystać projektując altanę ogrodową.

TARGI GARDENIA_2017_BRILLO (119)

TARGI GARDENIA_2017_BRILLO (8)

ARANŻACJE OGRODOWE- OGRÓD Z KSIĄŻKĄ

W tym roku motywem przewodnim była Książka. Fajny temat. Ogród powinien kojarzyć się z miejscem relaksu i odpoczynku – a czytanie książek wpisuje się idealnie w tą ideę.

TARGI GARDENIA_2017_BRILLO (76)

TARGI GARDENIA_2017_BRILLO (68)

DETAL W OGRODZIE

Lubię gdy w ogrodzie znajdują się ładne przedmioty, detale które wyróżniają ogród na tle innych aranżacji.

Co w tym roku znalazłam na targach.

Bardzo ładne paleniska firmy DM-GARDEN. Proste, ażurowe wzory. Mogą być ozdobą samą w sobie a dodatkowo wypełnione płonącym drewnem umilą wieczory spędzane w ogrodzie.

TARGI GARDENIA_2017_BRILLO (60)

Promienniki podczerwieni OUT TRADE na jednym ze stoisk. Mogą być stosowane w altanach, na tarasach i balkonach. Kolor miedziany to mój faworyt.

TARGI GARDENIA_2017_BRILLO (84)

Stół ogrodowy na stoisku szkółki Barcikowscy. Rynna przeznaczona pod drobne rośliny sprawia, że stół żyje. Możemy w zależności od sezonu lub rodzaju imprezy zmieniać aranżację stołu. Bardzo przypadł mi do gustu taki pomysł – sama natura- drewno i rośliny i jeszcze walor użytkowy.

 

TARGI GARDENIA_2017_BRILLO (111)

TARGI GARDENIA_2017_BRILLO (112)

Świece – przepiękne kolory, przepiękne zapachy, estetyczne opakowanie i do tego ekologia. Drewniany knot, który powoduje efekt skwierczenia drewna, drewniana pokrywa i wysokiej jakości wosk. Świece firmy WoodWick podbiły moje serce.

TARGI GARDENIA_2017_BRILLO (132)

TARGI GARDENIA_2017_BRILLO (130)

Kompostownik – ekologiczny gadżet do domu, na balkon. Urbalive Worm Farm zabawna forma i praktyczne wykorzystanie.

urbalive urbalive 2 fot.:urbalive.com

Torba wielofunkcyjna: można w niej zmieścić wszystkie drobne podręczne narzędzia do pielęgnacji ogrodu a nawet posadzić rośliny. Podoba mi się nowoczesne minimalistyczna forma, ładne żywe kolory. Torba jest łatwa w czyszczeniu, nie powinna się odkształcać, w sam raz dla ogrodnika.

TARGI GARDENIA_2017_BRILLO (137)

TARGI GARDENIA_2017_BRILLO (139)b

 

Ze względu na krótki czas mojej wizyty na targach pewnie kilka rzeczy umknęło też mojej uwadze. Nie było też czasu na żadne wykłady i warsztaty.

Na targach pojawiły się tez nowości wydawnicze:

Nie bądź zielony w ogrodzie sprzedaży – poradnik handlowca w branży ogrodniczej.

Lider branży ogrodniczej – magazyn dla osób biznesowo związanych z branżą ogrodniczą.

Oraz program Vectorworks- przetestujemy i zobaczymy czy sprawdzi się w naszej pracy.

Agnieszka Dumińska

Agnieszka Dumińska

Zapisz się na newsletter Brillo, aby najświeższe informacje o promocja