Mały ogród przy szeregowcu

Mały ogród przy szeregowcu

Mały ogród przy szeregowcu. Projekt koncepcyjny miejsca do wypoczynku.

 

Powierzchnia:

40m2

Główne założenia:

Niewielka przestrzeń przy nowoczesnym budynku. Miejsce do wypoczynku i zabawy dla dzieci.

Opis:

Mały ogród przy szeregowcu może być równie urokliwy co wielkie przestrzenie. Dobrze rozplanowana przestrzeń  optycznie ją powiększy a piękne detale podkreślą unikatowy charakter miejsca.

Projektowany ogród został podzielony na dwie części za pomocą wąskiego pasa wysypanego marmurowym grysem. Ponieważ jest to miejsce zacienione przez znaczną część dnia , zastosowano jasne barwy: biały grys, lampy w kolorze bieli, oraz jasne tekstylia na ogrodowym siedzisku, aby rozświetlić całość kompozycji. Ze względu na panujące warunki dobrano też odpowiednie rośliny, które mimo niedoborów światła będą kwitły w ogrodzie np. Różaneczniki, Żurawki oraz lekkie i zwiewne trawy ozdobne. Aby zamaskować ogrodzenie zastosowano panele z drewna, które nieco złagodzi i ociepli to miejsce. Natomiast na dłuższej stronie gdzie znajduje się metalowe ogrodzenie zaproponowano posadzenie Hortensji pnącej.

Dobrym rozwiązaniem dla powiększenia przestrzeni może okazać się zastosowanie elemntów z wysoko polerowanej stali, która wygląda jak lustra i odbija widok ogrodu. Mały ogród przy szeregowcu został zatem wyposażony w dekoracyjne kule różnej wielkości wykonane z polerowanej stali.

Miejsce do wypoczynku w postaci bujanego fotela powstało w rogu ogrodu. Obok znajduje się malutka piaskownica, która będzie służyć najmniejszym mieszkańcom domu.

 

Mały ogród przy szeregowcu