Ogród leśny na mazurach. Ogród pod sosnami.

Ogród leśny na mazurach. Ogród pod sosnami.

Ogród leśny  pod sosnami

Powierzchnia:

1000 m2

Główne założenia:

  • Kolorowa strefa wejściowa
  • Miękkie linie
  • Rabaty pod koronami drzew
  • Strefa dla dzieci

Opis projektu.

Na projektowanym terenie znajdował się budynek mieszkalny z obszernym drewnianym tarasem od strony lasu. Natomiast w części frontowej  otwarta wiata na samochody, w której zaprojektowano ażurową nawierzchnię z geokraty wypełnionej żwirem. Strefa reprezentacyjna – wejściowa to miejsce najbardziej nasłonecznione dlatego powstały tutaj rabaty z roślin kwitnących oraz niewielki trawnik. Wśród roślin znalazły się byliny : rudbekie, jeżówki, kocimiętki i szałwie. Kwitnące krzewy takie jak krzewuszki, hortensje przeplatają się z roślinami iglastymi, które zapewnią atrakcyjność tej strefy również w okresie jesienno- zimowym. Pojedynczo wprowadzone drzewa będą stanowiły kolorystyczne akcenty a trawy ozdobne nadadzą lekkości.

Strefa za domem to typowy ogród leśny. Na działce znajduje sie kilkanaście drzew. Są to głównie sosny, pod którymi zaprojektowano wijące się rabaty. Swoje miejsce znajdą tutaj różne odmiany jałowców. Pojawią się też rośliny kwitnące dobrze znoszące stanowiska zacienione jak różaneczniki, kaliny, hosty, żurawki, wrzosy, liliowce a wypełnienie rabat zapewnią rośliny zadarniające takie jak bodziszki i  runianki. W tej części ogrodu znalazło sie też miejsce na niewielkie palenisko,  kącik dla dzieci w otoczeniu którego pojawi się kilka krzewów owocowych oraz kącik z hamakiem zawieszonym między dzewami.

Obie strefy będzie łączyć z lewej strony ścieżka z plastrów drewna z prawej natomiast rolę ścieżki przejmie nawierzchnia trawiasta.