Spacer w Dolinie Charlotty

Spacer w Dolinie Charlotty

11.07.2016

Spacer w Dolinie Charlotty

Spacer w tym miejscu okazał się być miłym zaskoczeniem. Wypoczynek w hotelowym zgiełku to nie jest moja bajka.  Betonowe budynki, betonowe parkingi, betonowe ścieżki. Najgorsze co może się przytrafić to hotelarz, który nie znosi natury i najchętniej zabetonowałby wszystko co otacza jego miejsce inwestycji.

Okna pełne kwiatów

Przy okazji wielkiego wydarzenia w życiu jednego z naszych przyjaciół mogliśmy poznać miejsce, w którym hotel stanowi jedynie dodatek do całej przestrzeni położonej nad  Jeziorem Zamełowskim. Bryła hotelu  nie budzi mojego entuzjazmu jednak ceglana elewacja zdecydowanie poprawia wrażenie. Pierwsze co zwróciło moją uwagę to donice z kwiatami niemal w każdym oknie budynku. I może nie ma tu wyrafinowanych kompozycji a pelargonie mogą wydawać się komuś zbyt pospolite, jednak miło, że ktoś dba o takie szczegóły, bo to rzadkość w tak dużych hotelach.

Spacer w Dolinie Charlotty Brillo

Spacer w Dolinie Charlotty

Spacer w Dolinie Charlotty Brillo

Spacer w Dolinie Charlotty Brillo

Dodatkowym atutem jest położenie obiektu w odległości kilku kilometrów od nadmorskich kurortów, więc jeśli komuś mało będzie natury może wsiąść w samochód i szybko zmienić krajobraz z bukowego lasu na piaszczyste nadmorskie plaże.

Wyspy na jeziorze

Kontynując Spacer w Dolinie Charlotty w bliskiej odległości na jednej z niewielkich wysp możemy znaleźć  przepiękną małą kaplicę należącą do parafii pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika we Włynkówku. Można do niej dojść scieżką wzdłuż brzegu jeziora lub podpłynąć maleńką łódką.

Podążając w przeciwną stronę miniemy Rybaczówkę oraz Restaurację Gościniec także położone na wyspach. Wszystkie budynki utrzymane są w stylu budownictwa szkieletowego  (ryglowego), które rozpowszechniło się na Kaszubach w XIX wieku. Bardzo podobają mi się stare okna skrzynkowe a tu mogłam nacieszyć się ich widokiem.

Spacer w Dolinie Charlotty - widok na wyspę i Gościniec

 

Spacer w Dolinie Charlotty- widok na wyspy

Spacer w Dolinie Charlotty - Rybaczówka

 

Spacer w Dolinie Charlotty - Pomost prowadzący do Rybaczówki

Mała architektura

Stajnia „Pod żelazną podkową” do kolejny budynek który przyciąga wzrok, ale mnie najbardziej zafascynowała brama na łąką, która kryje się bezpośrednio za stajnią. Przepiękny i malowniczy element małej architektury.

Spacer w Dolinie Charlotty- stajnia "pod żelazną podkową'

Spacer w Dolinie Charlotty - brama na łąkę

Spacer w Dolinie Charlotty - fragment bramy prowadzącej na łąkę

Murowany grill znajdujący się przy kolejnej chacie – aż żal że tak słabo wyeksponowany. I po raz kolejny donice z kwiatami w każdym oknie.

Spacer w Dolinie Charlotty - murowany grill

Spacer w Dolinie Charlotty - murowany grill i mosiężne drzwi

Spacer w Dolinie Charlotty - okna pełne kwiatów

Są też domki na drzewie – może już nie tak urokliwe ale za to z pięknym widokiem na łąkę na której wypasają się konie a drewniane rzeźby, które możemy znaleźć na całej trasie spacerowej to miłe dopełnienie przestrzeni.

Dolina Charlotty aleja domków na drzewie

Dolina Charlotty domki na drzewie

Spacer w Dolinie Charlotty - brama z drewnianym gontem

Spacer w Dolinie Charlotty - rzeźby

Spacer w Dolinie Charlotty- widok na wyspy

Agnieszka Dumińska

Agnieszka Dumińska

Zapisz się na newsletter Brillo, aby najświeższe informacje o promocja