Ogród romantyczny. Feria barw na niewielkiej przestrzeni.

Ogród romantyczny. Feria barw na niewielkiej przestrzeni.

Projekt ogrodu romantycznego – koncepcja.

Powierzchnia:

100 m2

Główne założenia:

Ogród romantyczny, pełen kolorów. Faliste linie rabat. Kwitnące byliny i krzewy.

Opis projektu.

Ogród romantyczny powstał na niewielkiej przestrzeni 100 m2, na której istniał już drewniany taras oraz wcześniej założony trawnik. Wzdłuż ogrodzenia wydzielono falistą linią rabaty, na których zaproponowano głównie kwitnące krzewy i byliny: hortensje, szałwie, liliowce, piwonie, lilaki, ostróżki czy tawułki. Lekkość na rabatach potęguje wprowadzenie traw ozdobnych. Wyższą partię roślinności stanowią kwitnące drzewa oraz strzeliste formy iglaste, które dodatkowo mają zasłaniać widok z okien na sąsiednią posesję.

W rogu działki umiejscowiono drewnianą ławkę z trejażem, która będzie doskonałym miejscem do relaksu. W całym ogrodzie rozmieszczono terakotowe donice, które odpowiednio wyeksponują roślinność. Rabaty są dosyć wąskie dlatego w ogrodzie zastosowano metalowe obeliski pod roślinność pnącą, uzyskując tym samym kolejne piętro roślin.

Ogród miał być atrakcyjny również o zmierzchu, dlatego wprowadzono kilka punktów oświetlenia stałego uzupełnionego wiszącymi i stojącymi na tarasie lampionami. Na tarasie znalazło się miejsce dla roślin w donicach oraz wiszącego na ścianie ogrodzenia zielnika.

Dominują kolory fioletowe, różowe i białe, które podkreślać będzie soczysta zieleń bukszpanów i cisów.

ogród romantyczny