Dekoracje bożonarodzeniowe

Dekoracje bożonarodzeniowe

16.12.2016

Dekoracje bożonarodzeniowe

Wianek w roli głównej

Uwielbiam bożonarodzeniowe wianki. Od kilku lat przed każdymi świętami staram się zrobić kilka sztuk, które potem rozdaję rodzinie i znajomym – to już taka moja mała tradycja.

Zrobienie takiego wianka jest dosyć proste ale zajmuje sporo czasu, szczególnie gdy nie korzystamy z gotowych podkładów. Długość tworzenia zależy także od ilości użytych elementów i ozdób. Osobiście lubię wianki w których jest na tyle dużo elementów, że nie widać podkładu.

Jak zacząć ….

Możemy jako bazy użyć gotowego styropianowego, wiklinowego podkładu w postaci koła lub stworzyć podkład z papieru i drutu lub taśmy klejącej. Wykorzystując ten ostatni pomysł, możemy pozbyć się z domu niepotrzebnej makulatury a wielkość wianka dostosować do własnych potrzeb. Następnie przy użyciu pistoletu na klej nasz podkład wzbogacamy o szyszki, które stanowią u mnie podstawową bazę dekoracyjną. Możemy użyć różnych rodzajów szyszek – ja najczęściej używam szyszek sosnowych lub modrzewiowych. Gdy wianek ma już swój docelowy kształt musimy zdecydować w jakiej kolorystyce będzie utrzymany nasz stroik. Jeżeli zdecydujemy się na odcienie bieli lub szarości warto w tym momencie delikatnie zpryskać wianek bialym sprayem a dopiero potem dodawać kolejne ozdoby. Wianki, które znajdują się na zdjęciach mają zdecydowaną przewagę elementów naturanych. Możemy znaleźć na nich drobne gałązki, żołędzie i ich kapelusze, wszelkiego rodzaju orzechy, plastry pomarańczy, kasztany itp. Wianek warto wzbogacić też kilkoma małymi bombkami, koralikami na drucikach lub małymi ręcznie wykonanymi prezencikami. Tak wykonany Wianek bożonarodzeniowy możemy postawić na stole lub powiesić na drzwiach.

Biel i srebro na bożonarodzeniowym stole

A w roli głównej wianek Ilonki.

dekoracje-stolu-biel_brillo-2

dekoracje-stolu-biel_brillo-3

dekoracje-stolu-biel_brillo-5 dekoracje-stolu-biel_brillo-4

Naturalnie złoty szyk

dekoracje-stolu-zloto_brillo-112

dekoracje-stolu-zloto_brillo-8

dekoracje-stolu-zloto_brillo-10

 

dekoracje-stolu-zloto_brillo-9

Wianek w różnych odsłonach

wianek-bozonarodzeniowy_brillo-1

wianek-bozonarodzeniowy_brillo-2

Wianki na stroiszu naturalnym

Wianki na drzwi lub furtkę możemy wykonać na zielonych podkładach. Najlepiej stosować gałązki Żywotników, Jodły lub Jałowców ponieważ nie będą nam się obsypywać igły a gałązki delikatnie się zasuszą i będą długo zdobić naszą kompozycję.

wianek-bozonarodzeniowy_brillo-4

wianek-bozonarodzeniowy_brillo-3

wianek-bozonarodzeniowy_brillo-6

Kule z szyszek i nie tylko

We wcześniejszym poście wspominałam o kulach wykonanych z szyszek modrzewia. Styropianowe kule obklejami szyszkami dodajemy kilka detali i gotowe. Kule mogą być różnej wielkości, w zależności od miejsca które mają zdobić. Mniejsze z powodzeniem możemy powiesić na choince lub w oknie. Natomiast większe postawić na stole czy komodzie. Kule możemy wykonać także z innych materiałów. Bardzo dobrze sprawdzą się tutaj czapeczki żołędzi lub całe żołędzie. Możemy użyć orzechów laskowych lub łupin owoców buczyny. Kule takie możemy dodatkowo spryskać delikatnie brokatem ale moim zdaniem najlepiej wyglądają bez tego typu zabiegów.

wianek-bozonarodzeniowy_brillo-5

dekoracje-stolu-zloto_brillo-5

wianek-bozonarodzeniowy_brillo-7

wianek-bozonarodzeniowy_brillo-8

 

Agnieszka Dumińska

Agnieszka Dumińska

Zapisz się na newsletter Brillo, aby najświeższe informacje o promocja